Menu


SZOK! Polakom należy się po 3 tys. funtów. Co i jak?

SZOK! Polakom należy się po 3 tys. funtów. Co i jak? shutterstock

Funty przysługują aż dla 0,5 miliona Polaków mieszkających na Wyspach. Nie do wiary? A jednak. Zgodnie z rozporządzeniem FOS (Brytyjski Organ Nadzoru Finansowego) każda osoba, która posiada lub posiadała konto płatne w Wielkiej Brytanii (tzw. PBA), może zwrócić się do swojego banku o rekompensatę opłat naliczonych za jego prowadzenie wraz z odsetkami. O pieniądze mogą starać się nawet te osoby, które rachunek już zamknęły lub zmieniły go na bezpłatny. Cały proces jest bezpieczny i całkowicie legalny. Teraz o utracone funty możesz wystąpić online w 10 sekund i to w języku polskim. O co w tym dokładnie chodzi? Nie wiesz czy się kwalifikujesz? – Kliknij TU i sprawdź!

Dlaczego płaci się za konto bankowe w UK?

Konta premium w UK oprócz zwykłych usług bankowych zawierają dodatkowe pakiety ubezpieczeń oraz usług. Ich posiadacze uprawnieni są np. do zajmowania miejsc VIP na lotnisku czy auto-assistance. Jednak większości Polaków mieszkających na Wyspach niepotrzebne są takie usługi, nigdy nie chcieli z nich korzystać, a nawet w większości przypadków nie mogli ze względów formalnych. Mimo to za nie płacili! Pracownicy brytyjskich banków wiedząc, że naszym rodakom w zupełności wystarczyłoby darmowe konto bankowe i tak zakładali im PBA. Tym samym narażali ich na straty. Szacuje się, że średnio za prowadzenie PBA każdy Polak na wyspach płacił 144 funty, jednak opłaty te mogły być wyższe i sięgać nawet 300 funtów rocznie. Biorąc pod uwagę, że płatne konto bankowe założone było ok. 0,5 milionom Polaków, brytyjskie banki znacznie się na nas wzbogacił i to NIELEGALNIE!

Czujesz się oszukany – wnioskuj o rekompensatę!

Mam PBA i co dalej?

Jeśli zostało ci założone płatne konto bankowe, najprawdopodobniej możesz ubiegać się o zwrot opłat bankowych. Zwrot ten obejmie pobierane od Ciebie opłaty plus odsetki. W praktyce oznacza to, że z banku możesz otrzymać nawet 5 tysięcy funtów. Wszystko zależy od tego, ile płaciłeś za obsługę konta oraz jak długo posiadasz rachunek, ale to nie wszystko. Na wysokość rekompensaty wpływ mają także negocjacje z bankiem, a przy ich prowadzeniu warto skorzystać z pomocy profesjonalistów.

Na własną rękę – czy opłaca się ryzykować?

Wniosek o zwrot opłat bankowych można składać samodzielnie, ale nie zawsze warto. Na wielu forach, gdzie wypowiadają się Polacy mieszkający w UK, można przeczytać, że na samodzielnym składaniu wniosku stracili oni nawet 1000-2000 funtów

Procedura zwrotu nie jest trudna. Fakt można przeprowadzić ją samodzielnie. Trzeba jednak pamiętać, że banki wcale nie są chętne do wypłacania rekompensat, szukają więc tzw. dziury w całym. Wnioski często odrzucane są z byle powodu, a raz rozpoczęta procedura reklamacyjna oznacza, że kolejny raz o zwrot opłat za prowadzenie konta nie będzie można się starać. Kolejną praktyką banków jest próba ostrych negocjacji. Oferują oni swoim klientom minimalny zwrot i zachęcają do jego przyjęcia np. szybkim wypłaceniem czy dodatkowym benefitem. Godząc się na propozycje banku, zazwyczaj się traci i to nie mało. – wyjaśnia postępowanie banków Pani Paulina Olszewska.

Co więc robić, aby uzyskać wysoki zwrot za prowadzenie konta bankowego? Najlepiej oddać sprawy w ręce specjalistów. Doświadczenie i znajomość przepisów finansowych w Wielkiej Brytanii sprawia, że Harvard Claims (lider w odzyskiwaniu opłat dla Polaków w Wielkiej Brytanii) odzyskuje odszkodowania w wysokości średnio 1000-3000 funtów. Firma po prostu wie, jak należy przygotować wniosek aby uzyskać zwrot. Jak mówi Pani Paulina Olszewska: A naszymi najlepszymi referencjami są opinie klientów Harvard Claims. Wysokość rekompensaty jest obliczana indywidualnie. Jeśli chcesz ją poznać, skorzystaj z bezpłatnego kalkulatora.

Harvard Claims oferuje pomoc w odzyskiwaniu opłat bankowych z UK. Wykwalifikowani konsultanci pomogą sprawdzić, czy zwrot opłat za prowadzenie konta Ci się należy, przygotują i wyślą pismo reklamacyjne do banku oraz będą z nim negocjować. Za tę pomoc NIC NIE ZAPŁACISZ. Wynagrodzenie pobierane jest dopiero po wygraniu sprawy i zwrocie przez bank pieniędzy.

Nie czekaj na ostatni moment – Złóż wniosek o funty!

Skomentuj


Skomentuj artykuł za pomocą konta Facebook
Skomentuj artykuł bezpośrednio
Powrót na górę