Menu


Niebieski Parasol w Londynie

Niebieski Parasol w Londynie shutterstock

Gdańscy prawnicy chcą propagować edukację prawną wśród Polaków mieszkających na Wyspach. W Ognisku Polskim 28 kwietnia będą udzielać bezpłatnych porad.

Jest to część ogólnopolskiej kampanii o nazwie Niebieski Parasol. Dlaczego niebieski? Bo toga radcy prawnego ma niebieskie obszycie. Od kilku już lat prawnicy z Niebieskiego Parasola odwiedzają miejscowości w całej Polsce i nieodpłatnie udzielają porad prawnych osobom, które się do nich zgłoszą. Pod koniec kwietnia Niebieski Parasol pojawi się w Londynie. Porady prawne udzielane będą z zakresu prawa cywilnego m.in. prawa rodzinnego i opiekuńczego, kwestii alimentacyjnych, spraw majątkowych, spraw spadkowych, nieruchomości, obywatelstwa, spraw związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej, prawa pracy, spraw transportowych w tym dotyczących Border Force.

Celem inicjatywy, oprócz udzielenia bezpłatnych porad jest propagowanie edukacji prawnej wśród Polaków, dzięki czemu, jak mówią organizatorzy Polak będzie mądry przed szkodą.

Akcja skierowana jest do każdego polskiego obywatela. Aby skorzystać z bezpłatnej porady należy się zarejestrować poprzez adres mailowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  wysyłając w wiadomości imię, krótki opis sprawy oraz telefon kontaktowy. Ilość miejsc ze względów logistycznych jest ograniczona i decyduje kolejność zgłoszeń.

Inicjatorem i organizatorem Niebieskiego Parasola w Londynie jest Okręgową Izbę Radców Prawnych w Gdańsku.

Małgorzata Skibińska (bowarto.org.uk)

Skomentuj


Skomentuj artykuł za pomocą konta Facebook
Skomentuj artykuł bezpośrednio
Powrót na górę