Menu


Duma Polska rejestruje Polaków do wyborów w Londynie

Duma Polska rejestruje Polaków do wyborów w Londynie shutterstock

Trwa właśnie kampania rejestracyjna. Wszyscy Polacy, którzy chcą zostać wyborcą na Wyspach mogą zapisać się na listy do 17 kwietnia. 

Podstawowym zadaniem Dumy Polski jest wystawienie 100 polskich kandydatów na radnych w wyborach. Odbędą się one 3 maja w Londynie. To ostatnia szansa, by Polacy mieli prawo głosu w wyborach lokalnych. Dzięki temu council będą reprezentować rodacy.

Przed sklepami, szkołach, restauracjach oraz polskich firmach stoją wolontariusze zaopatrzeni w formularze rejestracyjne. Pozostało jeszcze kilka dni, by zdecydować na startowanie w wyborach na radnych. 

- Tego jeszcze nie było. Nigdy wcześniej Polacy nie próbowali z takim impetem wejść w brytyjskie struktury. Zaistnieć w tutejszej przestrzeni publicznej –  wyjaśnia książę Jan Żyliński.

Radnym może zostać każdy pełnoletni mieszkaniec Anglii, przy czym nie musi posiadać obywatelstwa brytyjskiego ani stałej rezydentury. Musi natomiast być zarejestrowany jako wyborca na terenie danego okręgu minimum na 12 miesięcy przed terminem wyborów.

Skomentuj


Skomentuj artykuł za pomocą konta Facebook
Skomentuj artykuł bezpośrednio
Powrót na górę