Menu


Linia 111 NHS poszerza zakres pomocy dla Polaków

Linia 111 NHS poszerza zakres pomocy dla Polaków shutterstock

- Jeśli pilnie potrzebujesz pomocy medycznej, zadzwoń pod numer NHS 111 - mówi dr Mathi Woodhouse.

Dr Mathi Woodhouse, lekarz pierwszego kontaktu w centrum medycznym Pinn w Londynie zaleca: „Numer 111 jest nie tylko telefonem zaufania. Jeśli ktoś ma niecierpiący zwłoki problem ze zdrowiem, może zadzwonić pod 111, aby porozmawiać z w pełni przeszkolonym doradcą”.

5 faktów, które warto wiedzieć o numerze NHS 111 

1. Numer 111 jest dostępny przez całą dobę, przez 7 dni w tygodniu. Ostatnio linia została udoskonalona i teraz można korzystać z porad medycznych, oceny stanu zdrowia oraz wskazówek dotyczących każdego niecierpiącego zwłoki problemu medycznego.

2. Zależnie od sytuacji zespół infolinii NHS 111 połączy dzwoniącego z pielęgniarką, dentystą dyżurnym czy nawet lekarzem pierwszego kontaktu, a nawet umówi wizytę lekarską, jeśli uzna, że istnieje taka potrzeba.

3. Infolinia NHS 111 jest obsługiwana przez w pełni przeszkolonych doradców, którzy są w stanie ocenić, czy do danej osoby należy wezwać karetkę. W takim wypadku zostanie ona niezwłocznie wysłana. 

4. Jeśli dzwoniący nie zna wystarczająco dobrze języka angielskiego, pod numerem 111 dostępni są także tłumacze, którzy pomogą w skontaktowaniu się z obsługą serwisu.

5. Jeśli dzwoniący potrzebuje recepty, obsługa serwisu może umożliwić mu jej odbiór w dogodnym dla niego miejscu.

- Dlatego, jeśli macie nagły problem zdrowotny, dzwońcie pod 111 - podsumowuje dr Mathi. 

Patronat medialny kampanii: Goniec Polski oraz Emito.net 

Skomentuj


Skomentuj artykuł za pomocą konta Facebook
Skomentuj artykuł bezpośrednio
Powrót na górę