Menu


Polsko-brytyjska kampania przeciw współczesnemu niewolnictwu

Polsko-brytyjska kampania przeciw współczesnemu niewolnictwu www.mswia.gov.pl

7 lutego w Ambasadzie Brytyjskiej w Warszawie odbyła się inauguracja pilotażowej kampanii przeciwko współczesnemu niewolnictwu.

W akcję zaangażował się Departament Analiz i Polityki Migracyjnej MSWiA, Ambasada Brytyjska w Warszawie, organizacje pozarządowe oraz brytyjskie agencje zajmujące się walką z przestępczością zorganizowaną. 

Jak informuje MSWiA, elementem mającym przyciągnąć uwagę i wzbudzić zainteresowanie kampanią jest charakterystyczny czerwony autobus znany z brytyjskich ulic. Będzie w nim można zasięgnąć informacji na temat zagadnień związanych z handlem ludźmi i współczesnym niewolnictwem oraz otrzymać materiały informacyjne. W ramach kampanii zostaną również zorganizowane spotkania podnoszące świadomość społeczną na temat handlu ludźmi.

Krajowa Agencja ds. Przestępczości (NCA) ujawniła w ubiegłym roku, że współczesne niewolnictwo i handel ludźmi dotyczą każdego większego miasta w Wielkiej Brytanii. fiary najczęściej pochodzą z Albanii, Nigerii, Wietnamu, Rumuni oraz Polski i są wabione przez handlarzy ludźmi obietnicami wysokich zarobków i lepszego życia. Obecnie w Wielkiej Brytanii prowadzonych jest około 300 działań operacyjnych mających na celu rozpracować gangi zajmujące się handlem ludźmi. 

 

Skomentuj


Skomentuj artykuł za pomocą konta Facebook
Skomentuj artykuł bezpośrednio
Powrót na górę