Menu


Leczenie przez smartfona? NHS wprowadza nową usługę

Leczenie przez smartfona? NHS wprowadza nową usługę Shutterstock

Dla pacjentów NHS została wprowadzona nowa 24-godzinna usługa, dzięki której będą mogli konsultować się z lekarzami za pośrednictwem wideokonferencji na smartfonach.

Pilotażowy program obejmie początkowo 3,5 miliona pacjentów w Londynie. Będą oni mogli sprawdzić objawy za pomocą aplikacji mobilnej, a następnie odbyć wideo konsultacje w ciągu dwóch godzin od rezerwacji wirtualnego spotkania – informuje BBC. 

– Korzystamy z tego rodzaju technologii w tak wielu różnych aspektach naszego życia, czy to na zakupach czy w bankowości, że nadszedł czas abyśmy mogli ją wykorzystać w opiece zdrowotnej – powiedział dr Mobasher Butt.

Stowarzyszenie Royal College of General Practitioners (RCGP) uważa jednak, że aplikacja będzie przydatna jedynie młodszym, zdrowszym pacjentom, a nie z tym z poważnymi i bardziej złożonymi dolegliwościami. 

– Rozumiemy, że przy coraz dłuższym oczekiwaniu na wizytę u lekarza ogólnego usługa online jest wygodna i atrakcyjna, ale starsi pacjenci i osoby o bardziej złożonych potrzebach potrzebują ciągłości opieki i bezpieczeństwa – powiedziała prof. Helen Stokes-Lampard, przedstawicielka RCGP.

Przeciwnicy „mobilnego leczenia” uważają też, że przez wideo konsultację, lekarz nie będzie w stanie poprawnie zdiagnozować objawów. 

 

Skomentuj


Skomentuj artykuł za pomocą konta Facebook
Skomentuj artykuł bezpośrednio
Powrót na górę