Menu


Zmiany w przepisach dotyczących e-papierosów

Zmiany w przepisach dotyczących e-papierosów Shutterstock

Już 20 maja użytkownicy papierosów elektronicznych zostaną dotknięci nowymi restrykcjami. Zmiany dotyczą m.in. zawartości nikotyny oraz wielkości zbiorniczków.

Nowe przepisy wprowadzono już w ubiegłym roku, ale firmy otrzymały 12 miesięcy na przyjęcie i wprowadzenie zmian. Zgodnie z rozporządzeniem, które będzie obowiązywało od 20 maja, maksymalna wielkość zbiorniczka na płyn to 10 ml. Nie będzie już można kupić większych opakowań, które były bardziej opłacalne. Specjaliści przewidują, że wraz z wprowadzeniem mniejszych zbiorniczków producenci podniosą ich ceny. Kolejną zmianą jest ograniczenie zawartości nikotyny. Jej stężenie spadnie z 24 do 20 mg. Równocześnie zmieni się też pojemność wymiennych kartridży. Ich maksymalny rozmiar to 2 ml – informuje Independent.

Zgodnie z nowymi przepisami wszystkie e-papierosy muszą być objęte dodatkowym zabezpieczeniem na wypadek, gdyby dostały się w ręce dziecka. Producenci zostaną także poproszeni o przedstawienie rządowi szczegółowych i przejrzystych informacji na temat tego, jakie produkty sprzedają. 

Każdemu sprzedawcy niestosującemu się do nowych przepisów będzie groziło do dwóch lat pozbawienia wolności.

(at)

Skomentuj


Skomentuj artykuł za pomocą konta Facebook
Skomentuj artykuł bezpośrednio
Powrót na górę