Menu


Home Office uruchomił stronę dla imigrantów w UK

Home Office uruchomił stronę dla imigrantów w UK Shutterstock

Home Office przygotował specjalną stronę dla imigrantów mieszkających w Wielkiej Brytanii, na której można znaleźć ważne informacje i śledzić zmiany dotyczące swojego statusu w Wielkiej Brytanii. Strona jest dostępna tylko w języku angielskim.

Strona przeznaczona jest dla imigrantów z krajów Unii, którzy na stałe lub tymczasowo mieszkają i pracują w UK, ale także dla tych, którzy przyjeżdżają na Wyspy tylko okazjonalnie np. w celach turystycznych lub biznesowych.

Na stronie znajdziemy ważne informacje dotyczące naszej sytuacji w Wielkiej Brytanii w związku z uruchomieniem procedury wyjścia Zjednoczonego Królestwa ze struktur Unii. Na stronie przeczytamy m.in., że: – Obywatele krajów UE, którzy żyją na Wyspach ponad 5 lat, nie muszą podejmować żadnych kroków po uruchomieniu art.50. Status stałego rezydenta jest prawem, które przysługuje obywatelom Unii na bazie ustawodawstwa unijnego. Nic w tym zakresie nie zmieni się do czasu, gdy Wielka Brytania pozostanie członkiem UE.

Obywatele z Unii Europejskiej, którzy żyją na Wyspach krócej niż 5 lat również na razie nie muszą podejmować żadnych dodatkowych kroków. Do czasu kiedy Wielka Brytania pozostaje członkiem Unii ich sytuacja się nie zmieni.

Jeśli chcesz przejść do strony kliknij tutaj.

(za: Sotland)

Skomentuj


Skomentuj artykuł za pomocą konta Facebook
Skomentuj artykuł bezpośrednio
Powrót na górę