Menu


„Ocalić od zapomnienia” – konkurs o polskich lotnikach

„Ocalić od zapomnienia” – konkurs o polskich lotnikach Shutterstock

Konkurs przeznaczony dla uczniów z Polski i ze środowisk polonijnych poświęcony jest pamięci o niezłomnych pilotach Janinie Lewandowskiej i Stanisławie Skalskim.

Zadaniem uczestników konkursu jest przygotowanie pracy multimedialnej, plastycznej lub modelarskiej poświęconej zamordowanej w Katyniu por. pil. Janinie Lewandowskiej oraz asowi myśliwskiemu gen. bryg. pil. Stanisławowi Skalskiemu.

Dla laureatów konkursu przewidziano atrakcyjne nagrody, m. in. wyjazd studyjny do Parlamentu Europejskiego w Brukseli. Konkurs jest objęty honorowym patronatem Prezydenta RP Andrzeja Dudy.

Organizatorzy zapraszają do wzięcia udziału zarówno szkoły podstawowe i gimnazja w Polsce, jak i szkoły polonijne.

Zgłoszenia szkół można nadsyłać drogą mailową do 28 lutego 2017 na adresy: genskalskikonkurs@op.pl - prace dotyczące gen. bryg. pil. Stanisława Skalskiego oraz Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. - prace dotyczące por. pil. Janinie Lewandowskiej.

Prace konkursowe należy przesłać do 10 kwietnia 2017.

Wszystkie informacje dotyczące konkursu, w tym formularz zgłoszeniowy i regulamin, znajdują się na stronie internetowej Kuratorium Oświaty w Krakowie.

(za: londyn.msz.gov.pl)

 

Skomentuj


Skomentuj artykuł za pomocą konta Facebook
Skomentuj artykuł bezpośrednio
Powrót na górę