Menu


UK: Zmiany w prawie na przełomie 2016 i 2017 roku

UK: Zmiany w prawie na przełomie 2016 i 2017 roku Shutterstock

Nowy rok to czas zmian nie tylko indywidualnych, ale także takich, które dotyczą nas wszytskich.  Warto więc zapoznać się z nowymi przepisami, które wkrótce wejdą w życie.

Podwyższenie płacy minimalnej

To zdecydowanie dobra zmiana dla wszystkich powyżej 25. roku życia. Dla tej grupy wiekowej rząd brytyjski zagwarantuje podwyżkę płacy minimalnej do £7,50. Nowa ustawa wejdzie w życie już w kwietniu. Według dalekosiężnych planów do 2020 roku rząd planuje podwyższyć stawkę do 9 funtów za godzinę.

Nowe przepisy dotyczące fotelików dla dzieci

Zgdonie z obecnym prawem dzieci poniżej 12. roku życia lub poniżej 135 cm wzrostu muszą korzystać z fotelików samochodowych. W trosce o bezpieczeństwo małych pasażerów prawo zostanie zaostrzone. Od marca dzieci mające mniej niż 125 cm wzorstu nie będą mogły korzystać z fotelików, które nie posiadają oparcia. Nowe zasady będą dotyczyły tylko nowych fotelików – rodzice którzy kupią je przez marcem nie muszą więc obawiać się mandatów.

Zmiana opodatkowania samochodów

Od kwietnia wszytskie elektryczne samochody zostaną zwolnione z podatku drogowego. Każdy inny samochód zostanie natomiast dodatkowo opodatkowany zależnie od ilości wydzielanych spalin.

Ograniczenie widoczności wyrobów tytoniowych

Wszytskie marki papierosów muszą zmienić szatę graficzna, aby nie przyciągać uwagi konsumentów. Sklepy już mają całkowity zakaz wystawiania wyrobów tytoniowych w widocznych miejscach po reformach z 2015 roku. Ekperci przewidują, że nowe zasady zredukują liczbę palaczy na terenie Unii Europejskiej o 2,4 miliona.

Prawo mające chronić przed bezdomnością

Rząd ogłosił plan wzmacniania obowiązków lokalnych councilów w sprawie dbania o miejscowych bezdomnych. Refroma ma nakładać obowiązek zapewniania lokali socjalnych dla osób zagrożonych bezdomnością na lokalne organy państwowe.

(ol)

Skomentuj


Skomentuj artykuł za pomocą konta Facebook
Skomentuj artykuł bezpośrednio
Powrót na górę