Menu

Jak działają polskie szkoły w Stanach Zjednoczonych?

Jak wszystkim wiadomo, Polonia w Stanach Zjednoczonych stanowi zarówno najliczniejszą, jak i najbardziej znacząca grupę Polaków zamieszkujacych poza granicami naszego kraju. Szacuje się, że w Stanach Zjednoczonych mieszka blisko 10 mln osób pochodzenia polskiego, a około 600 tys. z nich używa języka polskiego na co dzień. Prawie milion osób w stanie Illinois przyznało się  do polskiego pochodzenia w czasie Spisu Powszechnego w 2010 roku. Chicago jest drugim na świecie, po Warszawie, miastem pod względem liczby Polaków. Ten temat mnie jako nauczyciela z wieloletnim stażem bardzo zainteresował. Byłam w Chicago i obserwowałam życie moich rodaków.

Czytaj dalej...

Zmiany w egzaminach na prawo jazdy

4 grudnia weszły zmiany w egzaminach na prawo jazdy. Osoby aspirujące do bycia kierowcą będą musiały bezpiecznie korzystać z nawigacji satelitarnej, a długość niezależnej jazdy będzie podwojona. Znikną też niektóre manewry i zostaną zastąpione innymi.

Czytaj dalej...

Imigrantki w Wielkiej Brytanii są szczególnie narażone na przemoc domową

Do 10 grudnia na Wyspach Brytyjskich trwa kampania „Przemoc to nie tylko”. Przedstawicielki Polish Women Support Network były obecne na oficjalnym otwarciu 16-dniowej Akcji Przeciwko Przemocy ze względu na Płeć w szkockim sądzie okręgowym – Edinburgh Sheriff Court 25 listopada. Wczoraj akcja ruszyła w Aberdeen, a w inauguracji wzięła udział Adrianna Sosnowska z polskiej grupy wsparcia Kołowrotek.

Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS