Menu

Wybory w UK 2015: Przegrany Cameron?

Przed Davidem Cameronem ciężkie chwile. Nie dość, że antyimigracyjna i eurosceptyczna partia UKIP rośnie w siłę, to coraz więcej obywateli Wysp wyraża dezaprobatę dla jego polityki na portalach społecznościowych. W weekend błyskawiczną popularność na Twitterze zdobyła akcja #CameronMustGo. Zachęca ona do podawania powodów, dla których premier powinien odejść.

Czytaj dalej...

Londyńskie targowiska tętnią życiem

Warzywa, owoce, ryby, mięso, ale też buty, odzież, artykuły gospodarstwa domowego. Od papieru toaletowego po garnki i czajniki, kosmetyki i biżuterie – to wszystko znajdziemy na londyńskich bazarach. Mniejsze i większe targowiska tętnią życiem praktycznie przez okrągły rok. Jedne organizowane są tylko w weekendy, inne – w dni powszednie. Uliczna sprzedaż to nieodłączny element angielskiego handlu.

Czytaj dalej...

Po czterdziestce trudniej o kredyt w UK

Osoby, które ukończyły 40 lat i mają w planach wzięcie kredytu na kupno domu w jakiejś części Wielkiej Brytanii mogą mieć z tym problem. Banki na terenie UK coraz rzadziej udzielają takim osobom kredytu. Wszystko przez to, że instytucje boją się, iż kredytobiorca będąc na emeryturze nie będzie w stanie spłacić zobowiązania.

Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS