Menu

Katalyst MBA: nowa jakość w Polsce i w Europie Środkowej

Co to właściwie jest Katalyst MBA?

Prof.Witold Orłowski, dyrektor Szkoły Biznesu Politechniki Warszawskiej: Katalyst MBA to nowa jakość w edukacji menedżerskiej w Europie Środkowo-Wschodniej.  Po raz pierwszy mamy do czynienia z programem w pełni międzynarodowym, stworzonym z myślą o całym regionie przez dwie spośród najlepszych istniejących tam szkół biznesu. 

W Polsce, tak jak w wielu innych krajach regionu, powstało w ciągu minionego ćwierćwiecza sporo dobrych programów MBA.  Miały one jednak w większości charakter lokalny – prowadzone były zazwyczaj w językach narodowych, skierowane w zasadzie do studentów z kraju. 

Dobrej jakości nauczania towarzyszyła bardzo nikła rozpoznawalność marki na poziomie europejskim, a w ślad za tym stosunkowo mały prestiż dyplomu.  Dziś chcemy to zmienić, tworząc pierwszą w Europie Środkowo-Wschodniej markę, która będzie mogła konkurować z najlepszymi.

Czytaj dalej...

Pora na naukę

Myśląc o nauce języka angielskiego wielu z nas zastanawia się nad wyborem najlepszej metody. Możemy zdecydować się na prywatne korepetycje z native speakerem, na szkoły językowe czy lekcje z podręcznikiem. Jeżeli dopiero co przyjechaliśmy na Wyspy i czujemy, że nasz angielski nie jest wystarczający, warto pomyśleć o tym, by poświęcić mu trochę czasu.

Czytaj dalej...

Polacy w UK to beneficiarze?

Polacy to beneficiarze, nieroby i pasożyci wyłudzający świadczenia socjalne. Czy takie opinie są sprawiedliwe? Z miesiąca na miesiąc, zgodnie z zapowiedziami brytyjskich polityków, następują coraz ostrzejsze cięcia w systemie benefitów dla imigrantów. Czy rzeczywiście skala wyłudzeń jest tak wielka, że trzeba wprowadzać bardziej restrykcyjne prawo?

Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS