Menu

Lokatorzy w UK lepiej chronieni

W brytyjskim parlamencie trwają prace nad nową ustawą, która ma chronić nawet 9 milionów prywatnych lokatorów przed eksmisją. Do tej pory wielu lokatorów było wyrzucanych na bruk przez właścicieli tylko dlatego, że skarżyli się na niesprawny bojler czy dziurawy dach. Teraz mają być prawnie chronieni.

Czytaj dalej...

Studia w Anglii

Szansę na podjęcie studiów w Anglii ma każdy – nie trzeba nawet znać języka angielskiego! Coraz popularniejszą formą studiów jest polski uniwersytet kształcący na odległość.

Czytaj dalej...

Jak zdobyć brytyjskie obywatelstwo?

Jedni chcą bez wiz podróżować po świecie. Inni robią to jedynie dla własnej satysfakcji. Powodów, dla których Polacy ubiegają się o brytyjskie obywatelstwo jest tyle, ile ich samych. Wszyscy muszą jednak przejść tę samą czasochłonną i kosztowną procedurę. Sprawdźmy, jak krok po kroku zostać Brytyjczykiem.

Czytaj dalej...

Koszmarny wynajem w Londynie?

„Ładna dwójka do wynajęcia”, „wygodny pokój”, „duża, słoneczna jedynka”, „wspaniały pokój do wynajęcia” – tak zachwalają swoją ofertę osoby, które chcą wynająć pokój w Londynie. Rzeczywistość jednak najczęściej niewiele ma wspólnego z opisem w ogłoszeniu. Pokój wcale nie jest taki ładny, duży, słoneczny czy wspaniały. A mieszkanie w nim może być… koszmarem.

Czytaj dalej...

Tania nauka angielskiego? Kursy ESOL

Polacy przyjeżdżają do Wielkiej Brytanii z różną znajomością języka angielskiego – niektórzy nie znają go prawie wcale, inni słabo, jeszcze inni znają go dość dobrze albo niemal perfekcyjnie. Ci, którzy chcieliby swój angielski podszkolić, rozglądają się za kursami językowymi. Prywatnych szkół i nauczycieli jest sporo, a oferowane ceny z reguły dość wysokie. Dla tych, którzy chcieliby angielski podszkolić, ale ich portfel nie jest tak zasobny, aby brać prywatne lekcje, istnieje dużo tańsza, a czasem nawet darmowa alternatywa – kursy ESOL (English for Speakers of Other Languages), czyli kursy angielskiego dla obcokrajowców. W samym tylko Londynie jest przynajmniej 40 takich placówek, a kursy obejmują wszystkie poziomy nauki – od podstawowego aż po wysoko zaawansowany.

Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS