Menu

Brytyjskie agencje nieruchomości udręką Polaków

Najbardziej popularny w Wielkiej Brytanii jest wynajem mieszkań przez pośredników, czyli agencje. A te często każą sobie słono płacić. Poza czynszem i depozytem przyszły lokator ponosi dodatkowe koszty tzw. letting fees, które mogą sięgać kilkuset funtów. Kres tym opłatom chce położyć angielska organizacja charytatywna „Shelter” (schronienie). Od czerwca zebrała już 16 tysięcy podpisów pod petycją domagającą się zakazu pobierania opłat agencyjnych.

Czytaj dalej...

Lokatorzy w UK lepiej chronieni

W brytyjskim parlamencie trwają prace nad nową ustawą, która ma chronić nawet 9 milionów prywatnych lokatorów przed eksmisją. Do tej pory wielu lokatorów było wyrzucanych na bruk przez właścicieli tylko dlatego, że skarżyli się na niesprawny bojler czy dziurawy dach. Teraz mają być prawnie chronieni.

Czytaj dalej...

Studia w Anglii

Szansę na podjęcie studiów w Anglii ma każdy – nie trzeba nawet znać języka angielskiego! Coraz popularniejszą formą studiów jest polski uniwersytet kształcący na odległość.

Czytaj dalej...

Jak zdobyć brytyjskie obywatelstwo?

Jedni chcą bez wiz podróżować po świecie. Inni robią to jedynie dla własnej satysfakcji. Powodów, dla których Polacy ubiegają się o brytyjskie obywatelstwo jest tyle, ile ich samych. Wszyscy muszą jednak przejść tę samą czasochłonną i kosztowną procedurę. Sprawdźmy, jak krok po kroku zostać Brytyjczykiem.

Czytaj dalej...

Koszmarny wynajem w Londynie?

„Ładna dwójka do wynajęcia”, „wygodny pokój”, „duża, słoneczna jedynka”, „wspaniały pokój do wynajęcia” – tak zachwalają swoją ofertę osoby, które chcą wynająć pokój w Londynie. Rzeczywistość jednak najczęściej niewiele ma wspólnego z opisem w ogłoszeniu. Pokój wcale nie jest taki ładny, duży, słoneczny czy wspaniały. A mieszkanie w nim może być… koszmarem.

Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS